Lato jest idealne na rowerowe szaleństwa

Miłośnicy szaleństw na rowerach wprost nie mogą się doczekać kolejnego lata, kiedy stare się kończy i zaczyna się jesienna szarówka i plucha. Tak bardzo lubiane dwa kółka na okres jesienno-zimowy odchodzą w zapomnienie, czego bardzo nie mogą przeżyć Ci, którzy w szczególności uwielbiają z dwóch kółek korzystać. A kiedy tylko robi się ciepło, nawet już wczesną wiosną, zaczyna się na nowo rowerowe szaleństwo. Najpierw jednak, zanim zacznie się nowy sezon rowerowy, zapaleńcy rowerowej jazdy szykują swoje maszyny na nowy sezon. Od tego właściwie zależy zacząć tak naprawdę przygotowania do rowerowych wypadów i przecierania górskich szlaków. Każdy rower przez okres zimowy trochę się zanieczyści, trochę zabrudzi a gdzie nie gdzie zacznie trochę skrzypieć bądź piszczeć. Zanim więc wyprowadzimy rower z garażu bądź piwnicy zadbajmy o to, żeby każda jego część była przeczyszczona i nasmarowana a ciśnienie w oponach na odpowiednim poziomie. Potem można już tylko czekać na temperaturę pozwalającą na rowerowe eskapady. Rodzaj jazdy i rodzaj pokonywanej nawierzchni to oczywiście indywidualne preferencje każdego rowerzysty ale na pewno każdy musi mieć sprzęt idealnie dobrany do swoich potrzeb i preferowanego stylu jazdy.
Każdemu rowerzyście wiadomo, że najlepsza pogoda to taka, która jest bezdeszczowa. Chociaż Ci, którzy na rowerze jeżdżą bardziej profesjonalnie mówią, że żadna pogoda nie jest im straszna. Wiadomo jednak, że żaden rowerzysta nie będzie uprawiał swojego ukochanego sportu zimą, kiedy na dworze szaleje mróz. Nie, na pewno nie. Można twierdzić, że żadna pogoda nie jest rowerzystom straszna, ale jednak każdy wie, że pogoda musi się po prostu nadawać do jazdy. I tutaj w preferencjach pogodowych są różnice pomiędzy różnymi stylami jazdy. Ci, którzy lubią jazdę po szosie i na długich dystansach na pewno nie przestraszą się małego deszczyku czy nawet większej ulewy. Taka pogoda niczego nie zmieni na trasie, no może oprócz zmniejszenia komfortu związanego z polityką termiczną organizmu. Kiedy jednak spojrzymy na rowerzystów górskich, którzy po prostu uwielbiają błyskawiczne rajdy po stromych stokach i niekoniecznie z zachowaniem zasad rozsądku i bezpieczeństwa to możemy zauważyć, że dla nich deszcz sprawia, że jazda przestaje być bezpieczna. W pewnych okolicznościach zjazdy rowerowe w warunkach atmosferycznych deszczowych stają się po prostu niebezpieczne dla życia i zdrowia.
Rowerzystów należy jednak dzielić na tych, którzy jeżdżą na rowerach amatorsko ale półprofesjonalnie i na tych, którzy jeżdżą typowo amatorsko i relaksacyjnie. Bo to właśnie moda na rower i beztroską jazdę na nim mamy dzisiaj z pewnością w Polsce. Nic dziwnego, jest to bardzo prosty i szalenie atrakcyjny sposób na wysiłek fizyczny a przy tym niesamowita doza relaksu i duża dawka pozytywnej energii. Dlatego to właśnie lato i ładna pogoda kojarzy się z rowerzystami w tego słowa znaczeniu. Na drogach pojawia się wówczas najwięcej rowerzystów ceniących sobie rowerowe przejażdżki jako sposób na relaks od codziennych stresów i zmartwień. Stąd też śmiałe stwierdzenie, że to właśnie lato jest wymarzoną porą roku na rowerowe szaleństwa, jest tak prawdziwe i niepodważalne jak to, ze w Naszym kraju tych rowerowych szaleńców jest z dnia na dzień więcej. Na szczęście to akurat bardzo pozytywne zjawisko mające zdrowe przełożenie na zdrowie milionów Polaków. Oczywiście tych, którzy lubią wsiąść na rower i wybrać się nim na odstresowującą przejażdżkę.

Advertisement

No comments yet.

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.