Ruch dla zapracowanych

write-593333_1280Coraz więcej osób skarży się, że nie potrafi schudnąć i ma z tego powodu problemy. Nie tylko te dotyczące pięknej i zgrabnej sylwetki, ale również związane z poważniejszymi kwestiami, jak stan zdrowia. Wszyscy chcemy być piękni i zdrowi, ale niestety, wymaga to wiele zaangażowania i pracy.

Przede wszystkim, koniecznie należy zastanowić się nad stosowanym przez siebie sposobem odżywiania. Należy bezwzględnie odstawić rzeczy smażone w głębokim tłuszczu i zawierające mnóstwo zbędnych kalorii. Nie warto żywić się Fast foodami i słonymi oraz słodkimi przekąskami, ponieważ zawierają one tylko puste kalorie, które odkładają się w ciele pod postacią tkanki tłuszczowej, a nie dają organizmowi żadnej wartości odżywczej. Odżywianie powinno być oparte przede wszystkim na białku, które jest niezbędne do budowania prawidłowej masy mięśniowej, ale także na zdrowych tłuszczach i węglowodanach złożonych. Powinniśmy jadać dużo ryb i chudego, białego mięsa. Nie wolno zapominać jednak o sporej ilości warzyw i o kaszach oraz makaronach, zrównoważona dieta jest podstawą zdrowego odchudzania się.

Sama dieta nie wystarczy jednak z pewnością, aby skutecznie zgubić nadmiarowe centymetry w ciele. Konieczne jest także wprowadzenie odpowiedniej dawki wysiłku fizycznego, najlepiej na świeżym powietrzu. Tutaj już pojawia się problem, ponieważ wiele osób narzeka na brak czasu w ciągu dnia, który to spędzają po prostu w pracy.

Istnieje jednak prosty sposób, aby ruszać się w ciągu dnia, nawet jeżeli jesteśmy bardzo zapracowani. Postarajmy się po prostu chodzić do pracy na piechotę, lub przynajmniej w miesiącach letnich, jeździć do miejsca pracy na rowerze. Ważne jest, aby zostawić samochód pod domem i dać sobie choć pół godziny na świeżym powietrzu. Taki spacer rano doda nam niezbędnej energii, a wieczorem pozwoli się wyciszyć i zapomnieć o pracy.

Poza tym, w trakcie dnia pracy należy robić sobie bezwzględnie krótkie przerwy. Najlepiej jednak nie wykorzystywać ich na czytanie prasy i plotkowanie, a postarać się chwilę przespacerować. Jeżeli jest taka możliwość, wyjdźmy na dziesięć minut do okolicznego parku. Jeżeli zaś nie mamy takiej możliwości, rozprostujmy chociaż kości i przejdźmy się po biurze. Warto jest zrobić kilka ćwiczeń, aby rozluźnić swoje napięte mięśnie.

Ciekawym sposobem na zwiększenie aktywności i zmuszenie się od wstania zza biurka, jest wybranie drukarki, która nie znajduje się w zasięgu naszej ręki, a w zupełnie innym pomieszczeniu, najlepiej na końcu korytarza. Chociaż raz na jakiś czas zmuśmy się do tego, aby podreptać do innego pokoju kilka metrów. Dzięki temu nasze ciało nie będzie zastałe.

Bardzo ważne jest też, aby odpoczywać w sposób aktywny. Jeżeli chcemy zgubić dodatkowe kilogramy, nie siadajmy w niedzielę przed telewizorem z jedzeniem, a zdecydujmy się raczej na rodzinną wycieczkę rowerową pod miasto lub grę w piłkę z dziećmi. Z pewnością także i one na tym bardzo skorzystają, ponieważ brakuje im ruchu na co dzień. Jest to także wspaniały sposób na wspólne spędzanie czasu wolnego.

Advertisement

No comments yet.

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.