Spędzanie czasu z dziećmi na świeżym powietrzu

Wiele mówi się obecnie o tym, że dzieci w Polsce mają nadwagę i cierpią na różnego rodzaju schorzenia. Wiele z nich ma poważne problemy z kręgosłupem i wady postawy. Jest to sytuacja niezwykle niebezpieczna, ponieważ może prowadzić do kalectwa i inwalidztwa w przyszłości. Szacuje się, że około dziewięćdziesięciu procent młodych ludzi cierpi właśnie z powodu wad postawy. Dla wielu z nich nie ma już ratunku i skazani są oni na dolegliwości przez całe swoje przyszłe życie.
Najczęściej winę ponoszą niestety rodzice, którzy nie dopilnowują, aby młodzi ludzie siedzieli w prawidłowy sposób. A młodzi ludzie siedzą praktycznie przez cały dzień. Większość czasu po szkole spędzają bowiem przed komputerem lub telewizorem. Dzieci praktycznie w ogóle nie wychodzą z domu. Ich tryb życia znacznie różni się od tego, który kiedyś prowadzili obecni dorośli. Dzieci kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat temu większość swojego wolnego czasu spędzały na zewnątrz, w towarzystwie rówieśników. Wszyscy znajomi spotykali się po odrobieniu lekcji i zjedzeniu obiadu w domu, aby wspólnie w miły sposób spędzić swój czas. Często na podwórku młodzi ludzie spędzali czas do późnych godzin wieczornych i trzeba było ich do domu zaciągać na siłę, kiedy zapadał już zmrok kominkideluxe.pl/piec-do-pizzy/ogrodowy-piec-do-pizzy.html.
Obecnie wielu rodziców obawia się wypuszczać swoje dzieci bez opieki na zewnątrz. Wynika to z wielu kwestii, a między innymi ze zwiększenia się natężenia ruchu ulicznego oraz przestępczości na ulicach. Rodzice obawiają się po prostu o bezpieczeństwo swoich dzieci. Poza tym, młodzi ludzie bardzo często wcale nie mają żadnej ochoty, aby wychodzić z domu i wolą spędzać czas na grach komputerowych i w Internecie. Rolą rodziców jest jednak zachęcenie młodych ludzi do spędzania czasu na zewnątrz, na świeżym powietrzu.
Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście wspólne wyjście na dwór i spędzenie razem wartościowo czasu na dworze. Wielu rodziców narzeka, że nie ma na to czasu, jednak taki czas trzeba znaleźć dla swojego dziecka, pomimo zmęczenia po całym dniu pracy. Szczególnie w weekendy, powinniśmy poświęcić dziecku jak najwięcej czasu i zabrać je właśnie na dwór. Doskonałym pomysłem jest aktywne spędzanie czasu, a więc uprawianie sportu. Warto pomyśleć o wspólnych wycieczkach rowerowych, czy też grze w piłkę. Jest to najlepiej spędzony czas, ponieważ dba się o prawidłową sylwetkę i zdrowie dziecka, jego kondycję oraz spędza się ten czas razem. Dzieci bardzo potrzebują takich wspólnych momentów ze swoimi rodzicami.
Bardzo dobrym pomysłem jest również zorganizowanie rodzinnego pikniku na zewnątrz. Można to zrobić nawet w miejskim parku, wcale nie ma potrzeby wyjeżdżania gdzieś daleko. W wielu miastach zaplanowano takie tereny rekreacyjne dla rodzin, którym zależy na tym, aby rozłożyć kocyk i wspólnie spożyć posiłek. W niektórych miastach można nawet zorganizować grilla i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Coraz więcej osób korzysta z takiej możliwości, z korzyścią dla siebie i dzieci. Warto zaplanować też wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dzięki temu, zacieśniają się więzi rodzinne i polepszają stosunki pomiędzy rodzicami i ich dziećmi. Wpływa to korzystnie na bardzo wiele kwestii.

Advertisement

No comments yet.

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.