Aktywność z dzieckiem

Junior_promo_1Wiele rodziców wzdryga się na myśl o wspólnej aktywności z dzieckiem – najczęściej dziecko bawi się pod czujnym okiem rodziców na świeżym powietrzu, kolejno zaś np. zaczyna samodzielnie jeździć na rowerze. Aby jednak mieć znacznie lepszy kontakt z dzieckiem i poświęcić mu nieco czasu warto zastanowić się nad aktywnościami, które może on wykonywać wspólnie z mamą i tatą. Taka zabawa świetnie wpłynie na relacje rodzinne, jak również pomoże skutecznie budować więź pomiędzy rodzicami a dzieckiem. Jakie dyscypliny wybierać? Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka?

Wspólne przemierzanie terenu
Wielu rodziców zastanawia się, jaki sport może okazać się najlepszy do uprawiania we dwoje. Okazuje się, że olbrzymią popularnością cieszy się przede wszystkim jazda rowerem z dzieckiem. Osoby zaprawione w tym sporcie potwierdzają: posiadając odpowiednie wyposażenie roweru możemy śmiało wybierać się na coraz dłuższe wycieczki, trenując swoją kondycję. W przypadku dzieci do lat 5 warto zaopatrzyć się w koszyk czy siedzisko, w którym umieścimy dziecko. W późniejszych latach dziecko powinno przesiąść się kolejno na rowerek czterokołowy i dwukołowy. Warto wiedzieć, iż im wcześniej zaszczepimy w dziecku miłość do aktywności, tym więcej będzie ona sprawiała mu frajdy.

Podczas planowania wspólnych tras rowerowych konieczne jest odpowiednie przygotowanie plecaka swojego oraz dziecka (o ile jest samodzielnie w stanie z nim jechać). W plecaku powinny znaleźć się przede wszystkim liczne płyny do picia – w okresie letnim bardzo łatwo o odwodnienie. Przerwa na nawodnienie się będzie również doskonałym sposobem na rozmowę z dzieckiem o tym co widziało po drodze oraz na odpowiedzi na jego pytania. W plecaczku nie powinno zabraknąć kilku kanapek, czegoś słodkiego i ubrania na przebranie, w przypadku załamania pogody.

Dziecko nad wodą
Wspólne pływanie to niewątpliwie radość nie tylko dla dziecka, ale i dla rodziców. Aby jednak uprawianie tego sportu było bezpieczne i beztroskie konieczne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa oraz zapoznanie się z akwenem, w którym zamierzamy pływać. Jeśli do dyspozycji mamy basen miejski sprawa jest ułatwiona – baseny obecnie oferują niewielkie brodziki lub baseny do niewielkiej głębokości, dedykowane przede wszystkim dzieciom. Podczas wspólnej zabawy można zachęcić dziecko do pływania. Doskonałym rozwiązaniem okażą się również dmuchane rękawki czy kółko, w którym dziecko z pewnością będzie czuło się znacznie bezpieczniej.

Wiele rodziców decyduje się na wspólny czas nad jeziorem – warto jednak pamiętać, iż otwarte akweny nie są miejscami bezpiecznymi dla małych dzieci, więc bez względu na zmęczenie warto mieć dziecko zawsze na oku. Podczas wspólnego pływania warto zastanowić się nad wynajęciem kajaku – to może być również kolejna ciekawa opcja na wczasy na wodzie.

Dziecko na wczasach
Wybierając się na wspólne wczasy warto również pomyśleć o tym, aby z domu zabrać niezbędne zabawki dla dziecka – będą to oczywiście przybory do zabawy w piasku, piłki dmuchane, ulubione lalki czy samochodziki. Tak uzbrojeni z pewnością możemy jechać na wspólne wczasy pod namiot.

Advertisement

Comments are closed.