Zgrany zespół jest bardziej efektywny podczas pracy

Każdy pracodawca chciałby posiadać zgrany zespół – ludzi, którzy pomagają sobie i rozumieją swoje potrzeby. Łatwiej pracuje się w takiej grupie i jest ona efektywniejsza. Dobry pracownik zna swoją rolę w firmie i identyfikuje się z nią. Dodatkowo dobre relacje międzyludzkie minimalizują stres, są motywujące dla pracowników.

Żeby stworzyć zespół, który efektywnie pracuje trzeba po pierwsze mieć nosa, co do kandydatów na rozmowie kwalifikacyjnej. Oprócz tego można, a nawet trzeba stworzyć warunki do zaciśnięcia więzów międzyludzkich. Wiele w tych kwestiach może zdziałać integracja firmowa. Udowodnione jest, że takie działania mogą przynieść firmie znaczne zyski, a pozafinansowe motywowanie przynosi lepsze korzyści od nagród rzeczowych.

Obecnie rynek imprez takich jak integracja firmowa bardzo się rozwinął. Nie są już to bale, po których nic się nie pamięta z powodu ilości wypitych trunków.

Aby w integracja firmowa była udana musi zawierać ciekawe, rozwojowe i edukacyjne elementy. Nie należy łączyć spotkań mających nauczyć lepiej współpracować ze sobą ludzi z szkoleniami zawodowymi. Aby osiągnąć sukces w takim postępowaniu trzeba się przygotować na długofalowy proces.

Integracja firmowa i organizowane atrakcje muszą być poprzedzone analiza. Należy określić, jakie są cele spotkania pracowników i sformułować problemy, jakie zespoły mają rozwiązać. W ten sposób można dobrać odpowiednie gry i ćwiczenia ukierunkowane na określone priorytety.

Integracja firmowa powinna zawierać elementy edukacyjne, czyli pozostawiać u ludzi dana wiedzę lub dać nowe umiejętności. Organizowane są różne warsztaty, z których można skorzystać, aby wzmocnić pracę zespołową. Pomysły typu nauka robienia mydła naturalnego lub kursy pierwszej pomocy są ciekawymi sposobami osiągania wymiernych korzyści.

Integracja firmowa przebiega korzystniej i łatwiej, kiedy stworzona jest dobra atmosfera wokół wyjazdu. Coraz częściej firmy proponują pracownikom wyjazdy z członkami rodziny, z kolei organizowanie czasu w formie wyjazdu pracownikom będzie prostsze w ciągu tygodnia. Weekend większość osób traktuje jako czas dla rodziny trzeba to szanować.

Integracja firmowa będzie odpowiednio zorganizowana dzięki powierzeniu całej organizacji firmie eventowej. Event manager kompleksowo i profesjonalnie zorganizują czas wolny i zapewni konstruktywną zabawę. Atrakcyjne i unikatowe pomysły typu bal z wykorzystaniem morskich aranżacji i atrakcji na pewno zadowoli uczestników. Pracownicy będą przechodzić chrzest morski, a także będą musieli się wykazać różnymi sprawnościami. Imprezy taneczne zorganizowane w danej tematyce rozładowują stres, jaki przynoszą dużo zabawy. Imprezy rekreacyjne w stylu rozgrywki meczu między grupami pracowników są dobrze odbierane przez pracowników. Przy okazji popiera się aktywność fizyczną. Inne ciekawe pomysły to poligon z jazdą kładami, obsługa wykrywacza metalu, gra w paintball. Takie pomysły są nietuzinkowym i ciekawym sposobem na imprezy firmowe.

Advertisement

Comments are closed.