Firmowe szkolenia outdoor

62b528604bb024e68c27ddf737d9dfce_ex23-1500-600-cWłaściciele firm coraz częściej decydują się na różnego rodzaju imprezy integracyjne. Jednak zamiast tradycyjnych wystawnych wieczerzy w restauracjach, częściej wybierają szkolenia i imprezy outdoorowe.

Co zatem sprawia, że wielu przedsiębiorców woli integrować, motywować i szkolić swoich pracowników na świeżym powietrzu zamiast w sali konferencyjnej? Powód jest niezwykle prosty- są one dalece bardziej skuteczne. Psychologowie od lat wykazują, że sytuacje nietypowe i trudne dalece lepiej integrują zespół, jednocząc grupę wobec wspólnego problemu. Do tego przyspieszają procesy zdobywania nowych zdolności i znacznie zwiększają stopień zapamiętania nowych informacji. A co najważniejsze- powstała w trakcie szkolenia więź przynosi zaskakujące efekty również podczas pracy wykonywanej na co dzień.

Korzyści wynikające z imprez integracyjnych na świeżym powietrzu nie ograniczają się jednak tylko do tego. Zwykle bowiem angażują pracowników do fizycznej aktywności- a sport to wszak zdrowie. Pomagają zatem tworzyć korzystne przyzwyczajenia, może się też okazać, że zachęci tym samym uczestników do regularnego uprawiania sportu.

Jednak jak tego typu imprezę zorganizować? Najprostszym sposobem jest oczywiście wynajęcie odpowiedniej firmy. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka oferta w tym zakresie. Można więc przebierać w rożnego rodzaju koncepcjach- od prostych zajęć ruchowych na świeżym powietrzu, do ekstremalnych przeżyć typu skoki ze spadochronem. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest fakt, ze organizator zwykle zajmuje się wszystkimi elementami takiego wyjazdu- od najbardziej oczywistych, takich jak przygotowanie programu i dopasowanie go do możliwości i preferencji grupy, aż po często pomijane aspekty, takie jak ubezpieczenie. A co jeśli chcemy samodzielnie przygotować tego typu imprezę?

Tu musimy wziąć pod uwagę olbrzymią liczbężnego rodzaju elementów. Po pierwsze więc przyjdzie nam szukać odpowiedniego obiektu- z jednej strony nie może to być duży hotel w którym będziemy przeszkadzać innym gościom (a oni nam), a z drugiej, musi on pomieścić wszystkich uczestników zabawy. W związku z tym, iż planujemy głównie zabawy outdoor- obiekt nie może znajdować się w sercu miasta, ale z drugiej strony- nie powinniśmy mieć problemów, by do niego dotrzeć. A skoro już o tym mowa- zwykle na głowie organizatora jest przygotowanie transportu dla poszczególnych członków ekipy.

Jeśli już znajdziemy miejsce i opracujemy sposób na dotarcie do niego- należy dobrać odpowiedni rodzaj ćwiczeń. Z jednej strony warto wybrać takie ćwiczenia, które wymagają od uczestników sporej dawki ruchu- w końcu planujemy zajęcia outdoorowe! Z drugiej jednak powinny mieć aspekt merytoryczny i edukacyjny- uczyć przede wszystkim współpracy, wskazywać istotę synergii. A do tego wszystkiego jeszcze- brać pod uwagę wiek i stan zdrowia wszystkich uczestników. Na szczęście w Internecie możemy stosunkowo łatwo znaleźć setki przykładowych ćwiczeń, więc z pewnością coś ciekawego wybierzemy. Warto jednak zwrócić uwagę, że większość ćwiczeń wymaga pewnych materiałów- ich zakup i przygotowanie, to również rola organizatora!

Oprócz części merytorycznej i kwestii technicznych dochodzi kwestia ubezpieczenia, zakwaterowania, żywienia, a także wiele innych. Okazuje się więc, że organizacja imprezy outdoorowej to bardzo odpowiedzialna, ale też niezwykle satysfakcjonująca praca.

Advertisement

Comments are closed.